Ile kosztuje taxi w Warszawie?

Wielu mieszkańców i turystów interesuje, ile kosztuje taxi w Warszawie, zwłaszcza gdy potrzebują transportu po stolicy. Często można się spotkać z mitem, że taksówki są bardzo drogie. W niektórych przypadkach rzeczywiście może tak być, ale wybierając właściwą ofertę, można się poruszać po mieście z przwoźnikami, którzy proponują naprawdę atrakcyjne stawki. Ceny możesz obniżyć jeszcze bardziej, korzystając z naszej aplikacji Movme!

SPIS TREŚCI
Ile zapłacisz za przejazdy z naszą aplikacją?
System licytacji
Jak zamówić?
Od czego zależą stawki?
W korporacjach
U niezrzeszonych kierowców
W Movme

Ile kosztuje taxi w Warszawie? Sam zdecyduj!

To Ty zdecydujesz, ile kosztuje taxi w Warszawie, jeśli zamówisz je z wykorzystaniem naszej innowacyjnej aplikacji Movme. Nasza platforma jest o tyle wyjątkowa, że w dużej mierze samemu decydujesz o tym, ile zapłacisz za przejazd. Sama jakość usługi jest tymczasem bardzo wysoka, ponieważ weryfikujemy naszych Partnerów, w związku z czym współpracujący z nami kierowcy wykazują się pewnością za kierownicą, a do tego odpowiednią kulturą osobistą. Zachęcamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty.

System licytacji

Movme to innowacyjna platforma, ponieważ samemu możesz proponować ceny za zaplanowane przejazdy. Współpracujący z nami kierowcy mogą je następnie negocjować lub po prostu przystać na wyjściową propozycję, jeśli uznają ją za odpowiednią. Dzięki temu unikalnemu rozwiązaniu, masz realny wpływ na to, ile zapłacisz za dany przejazd taksówką.

Człowiek z telefonem obok taxi

Jak zamówić kurs?

Po pobraniu aplikacji i szybkiej rejestracji, podaj adres początkowy i końcowy oraz proponowaną kwotę, którą uznasz za uczciwą za przejazd na tej trasie. Kierowcy mogą przedstawić swoje kontroferty lub zaakceptować Twoją stawkę. Potem wybierasz tego kierowcę, z którym finalnie chcesz pojechać. Funkcjonuje u nas do tego system oceniania kierowców, więc możesz brać również pod uwagę opinie innych klientów, a potem samemu określić, na ile jesteś zadowolony z przejazdu daną taksówką. Akceptujemy płatności gotówką oraz kartą, a także wygodne rozliczenia online. Movme to świetny wybór dla osób, które liczą na zamawianie taksówek w atrakcyjnych cenach. Jeśli masz jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu.

Ile kosztuje taxi w Warszawie za kilometr?

Trudno o jednoznaczne stwierdzenia, ile kosztuje taxi w Warszawie za kilometr pokonanej trasy. Dokładne stawki są bowiem uzależnione od polityki danej firmy lub taksówkarza, który funkcjonuje samodzielnie, a nie w ramach korporacji. Jeszcze inaczej wygląda to u nas, przy czym jest to system gwarantujący najkorzystniejsze ceny.

Oferty korporacji

W Warszawie funkcjonuje dużo korporacji taxi. Jedne mają lepsze, a inne gorsze opinie, natomiast dokładne ceny są uzależnione od ustaleń władz danej firmy. Stawki są przy tym dzielone w ramach tradycyjnych czterech taryf odnoszących się do tego, gdzie obowiązuje kurs, a także w jaki dzień czy o jakiej porze dnia. Warto mieć na uwadze, że poza cenami za kilometr, korporacja dolicza opłatę początkową oraz ewentualne kwoty za postoje. Plusem większości korporacji jest to, że cennik jest przejrzysty i publikowany m.in. na ich stronach internetowych, więc można się z nim zapoznać przed skorzystaniem z usług danej firmy. Trzeba się jednak liczyć z tym, że wiele korporacji nie ma zbyt atrakcyjnych ofert, a do tego często nie znamy opinii klientów o konkretnych kierowcach u danego przewoźnika.

Warto uważać na niezrzeszone taksówki

Praktyka pokazuje, że do mitu drogich taksówek najbardziej przyczyniają się jednak niezrzeszeni taksówkarze, czyli tacy, którzy nie chcą dołączyć do żadnej firmy i działają na własną rękę. Warto zaznaczyć, że jeśli są zarejestrowani i działają legalnie, nie mogą windować cen w nieskończoność, ponieważ ograniczają ich maksymalne taryfy opłat ustalane przez władze miejskie. Niestety zwykle tacy taksówkarze chętnie stosują właśnie najwyższe możliwe ceny, przez co podróżowanie z nimi staje się bardzo drogie. Na dodatek przy taksówkach niezrzeszonych pojawia się problem widoczny w wielu dużych miastach, a mianowicie oszuści podający się za taksówkarzy, którzy tak naprawdę nie są licencjonowani w tym kierunku. Największy problem z takimi kursami pojawia się na postojach lub w pobliżu postojów przy głównych obiektach transportu publicznego lub przy popularnych atrakcjach turystycznych. Takie osoby liczą wtedy na „złapanie” spieszących się osób czy nieznających tutejszych realiów turystów, co kończy się niestety zwykle na konieczności płacenia bardzo zawyżonych stawek za kursy. Z tego względu obecnie nie warto decydować się na łapanie taxi z ulicy czy postoju. Zamiast tego lepiej je zamówić z zagwarantowaną ceną, żeby mieć pewność, ile finalnie zapłacisz.

Jak to wygląda w Movme?

Specyfika Movme sprawia, że nie mówimy o jednoznacznej cenie za kilometr. Z kierowcami uzgadniasz kwotę za pokonanie danej trasy, więc zależnie od ustaleń, stawka od kilometra może się różnić. Pewne jest jednak to, że korzystając z licytacji, z pewnością wynegocjujesz cenę, która będzie zdecydowanie korzystniejsza od stawek oczekiwanych przez korporacje czy tym bardziej niezrzeszonych taksówkarzy. Po ustaleniu kwoty za przejazd masz do tego gwarantowaną cenę usługi, więc nie musisz się przejmować choćby próbami „nadrobienia” dodatkowych kilometrów, jak zdarza się to u niektórych taksówkarzy liczących stawki według taksometru.

Ile kosztuje taxi w Warszawie? Korporacje czy niezrzeszeni taksówkarze ustalają swoje cenniki ze stawkami za kilometr pokonanej trasy. Nie zawsze są one jednak specjalnie atrakcyjne, co przekłada się na wysokie koszty przejazdów. W aplikacji Movme możesz samemu proponować ceny i negocjować je z kierowcami. Dzięki temu możesz się cieszyć sprawdzonymi, a jednocześnie tanimi kursami po stolicy.