Pobierz aplikację taxi

QR kod Movme Pasażer
Pobierz w App Store
Pobierz z Google Play

Pobierz aplikację taxi

Pobierz w App Store
Pobierz w Google Play

Koszt taksówki w Warszawie

Koszt taksówki w Warszawie nie należy niestety do najniższych. Wiele osób stara się ograniczać zamawianie usług przewozowych w tym mieście, jednak nie zawsze jest to możliwe. Aby uniknąć wysokich stawek i nieco zaoszczędzić na taxi, warto sięgnąć po specjalnie zaprojektowaną aplikację mobilną. Nie tylko ogranicza ona koszty kursu, ale też przyspiesza i ułatwia korzystanie z usług przewozowych w Warszawie. Rozwiązanie to polecane jest też taksówkarzom, którzy chcą złapać więcej zleceń.

Spis treści:
Co wpływa na koszt?
Czynniki decydujące o cenach taxi
Dodatkowe wydatki na przejazd
Jak aplikacja mobilna obniża koszt?
Wygodne licytowanie stawek
Dodatkowe zalety i korzyści

Co w największym stopniu wpływa na koszt taksówki w Warszawie?

Koszt taksówki w Warszawie może być różny zależnie chociażby od obowiązującej taryfy, strefy miasta, długości trasy, pory doby czy wysokości stawki początkowej. Z reguły ceny są jednak dość wysokie. Aby je zredukować, warto sięgnąć po naszą funkcjonalną aplikację mobilną – Movme. Narzędzie to posiada bowiem zintegrowany system licytacji, za pomocą którego możesz samodzielnie proponować stawki dla kierowców. Do zalet należy też uproszczony proces zamawiania taxi, który ogranicza się do podania lokalizacji i wyboru taksówkarza.

Czynniki decydujące o cenach

W Warszawie najtaniej zamówisz taksówkę w granicach pierwszej strefy oraz w godzinach obowiązywania pierwszej taryfy, czyli od 6:00 do 22:00. W takim przypadku koszt przejazdu jednego kilometra wynosi średnio 1,80 zł. Cena wzrośnie, jeżeli kurs musi być zrealizowany poza centrum miasta i w granicach drugiej strefy taksówkarskiej. Wzrost kosztów następuje ponadto przy okazji przejazdów nocnych oraz w niedziele i święta. W ich przypadku cena taxi może wzrosnąć do nawet ponad 5,00 zł za pokonanie jednego kilometra. Poza samym przejechanym dystansem do całego wydatku trzeba też doliczyć opłatę początkową za przejechanie pierwszego kilometra.

Taksówki w mieście

Dodatkowe wydatki na przejazd

O kosztach przejazdu decydują zarówno okoliczności wykonania usługi, jak i kwestie związane z odległością od miejsca początkowego do docelowej lokalizacji. Warto pamiętać, że koszty te mogą dodatkowo wzrosnąć – na przykład w przypadku korków ulicznych i konieczności nagłej zmiany trasy. Nie bez znaczenia pozostają wydatki na różne ponadprogramowe usługi, włącznie ze zleceniem dostawy bagażówką, transportem przesyłki czy przewozem zwierząt. Korporacje taksówkarskie w Warszawie ustalają swoje własne cenniki, które bywają dość wysokie. Aby zredukować wydatki na taksówkę, możesz jednak w dowolnym momencie skorzystać z naszej aplikacji mobilnej. Movme pozwala na zamawianie kursów o dowolnej porze, przez 24 godziny na dobę we wszystkie dni tygodnia.

Jak aplikacja mobilna Movme obniża koszt taksówki w Warszawie?

Koszt taksówki w Warszawie z oczywistych względów maleje, kiedy pasażer sam proponuje stawkę za kurs. Taką właśnie funkcjonalność posiada nasza aplikacja mobilna Movme, która została opracowana specjalnie z myślą o użytkownikach poszukujących sposobu na szybkie i tanie korzystanie z usług przewozowych. Narzędzie to pozwala na bardzo proste i intuicyjne zamówienie taksówki, a także licytowanie kosztów kursu. Nie bez znaczenia pozostaje bezpieczeństwo i możliwość samodzielnego wybrania taksówkarza przyjmującego zlecenie.

Wygodne licytowanie stawek

Po zaproponowaniu ceny za przewóz w aplikacji kierowca może ją przyjąć lub przedstawić własną ofertę. System licytacji zintegrowany z Movme jest dzięki temu wyjątkowo praktyczny, ponieważ pozwala obu stronom na sprawiedliwe ustalenie kosztów przejazdu. Przy rezerwacji akceptujesz finalną kwotę, zyskując przy tym pełną gwarancję zapłaty wyłącznie ustalonej ceny – niezależnie od trasy, którą wybierze taksówkarz. Realizacja usługi rozpoczyna się od wyznaczenia adresu początkowego i docelowego, po czym wystarczy jedynie wylicytować stawkę odpowiednią dla planowanego kursu. Takie rozwiązanie pozwala na uniknięcie wysokich opłat, które są narzucane przez korporacje taksówkarskie w stałych cennikach.

Dodatkowe zalety i korzyści

Nasza aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android oraz iOS, dlatego możesz ją szybko pobrać na swoje urządzenie ze sklepu Google Play lub App Store. Movme jest narzędziem całkowicie bezpłatnym. Rejestracja wymaga podania podstawowych danych, które następnie weryfikujesz kodem przesłanym SMS-em na numer telefonu. Dużą zaletą aplikacji jest jej minimalistyczny i nieskomplikowany interfejs, którego przejrzystość znacząco ułatwia obsługę. Nie bez znaczenia pozostaje bezpieczeństwo realizowanych płatności – kartą lub gotówką, a także szyfrowanie wszystkich danych. Za realizację kursów odpowiadają wyłącznie kierowcy z ważną licencją, dla których przeznaczona jest aplikacja w odsłonie Movme Driver. Zachęcamy do zainstalowania naszej aplikacji, a także nawiązania kontaktu w razie jakichkolwiek pytań dotyczących jej możliwości i funkcjonalności.